Ford Cougar

 

Cougar znamená česky puma. Je zajímavé, že Ford nabízí také malý sportovně laděný vůz Puma. Shoda názvů je zřejmě záměrná.

        Proč se na webu věnovanému Mondeu objevuje kapitola o vozu Ford Cougar? S Mondeem jej spojuje společná podvozková platforma a z tohoto hlediska jej lze považovat za jakési Mondeo kupé. Samozřejmě jen velmi volně. Jedná se o středně velký sportovní automobil s velkou mírou luxusu při zachování sportovních ambicí. Podle aktuálních informací jich v naší republice zatím jezdí pouhých 5.

        Jedná se o nástupce populárního kupé Probe. Poprvé byl představen v Detroitu v roce 1998 a v prodeji byl od ledna 1999. Jedná se o třídvéřové, pětimístné kupé s napříč uloženým motorem a pohonem předních kol. Je konstruováno na bázi modelu Mondeo. V motorovém prostoru lze nalézt slabší motor 2.0 s výkonem 96 kW a silnější 2.5 s výkonem 125 kW. Dnes je v nabídce již i varianta ST200, která se objevila po vzoru Mondea ST200 v roce 2000. Číslo 200 udává přibližnou hodnotu výkonu v koních. Zkratka ST pak Sport Technologies.

        Obrázky Cougaru naleznete v Galerii v sekci Cougar.