Crash test Mondea Mk. II (1997)

 

 

Ačkoli tento rodinný hatchback získal tři hvězdičky za celkový výkon v testech, při zkoušce bočního nárazu nesplnil legislativní požadavky platící pro nové modely, proto mu byla třetí hvězdička přeškrtnuta.
       Při bočním nárazu totiž tlaky na hrudník figuríny ukázaly špatnou ochranu těchto partií. Hlava, břicho a pánev řidiče byly jinak chráněny dobře.
       Při čelním nárazu se od boku vozu odtrhl nosník držící přístrojovou desku a sloupek řízení. Dále došlo k přílišnému průniku do oblasti pedálů.
       Mondeo má již ve standardní výbavě instalován airbag řidiče. Ten poskytl dobrý kontakt a ochranu - nedošlo ke střetu těla s volantem. Tuhé konstrukce pod přístrojovou deskou zvyšovaly pravděpodobnost poranění kolen, stehen a pánve řidiče.

Konstrukce
       Přední sloupek na straně řidiče byl nárazem posunut vzad o 70mm. Nosník podporující přístrojovou desku a sloupek řízení se odtrhl a tak způsobil nestabilitu kabiny cestujících.
       Dveře řidiče musely být po nárazu otevřeny násilím. Dveře spolujezdce šly otevřít lehce.
       Volant se posunul vzad o 97mm a nahoru o 52mm. Zato brzdový pedál se posunul vzad o 259mm, což je příliš.

Řidič
       Ochrana hlavy a krku byla dobrá, ale hodnocení pro hrudník bylo "slabé". Airbag a bezpečnostní pásy zachytily řidiče efektivně. Bohužel to, že se odtrhl nosník podporující přístrojovou desku zvýšilo riziko poranění, především pokud by došlo k nárazu za mírně jiných okolností.
       Pravé koleno řidiče se smeklo po krytu sloupku řízení a narazilo do přístrojové desky. A opět, pokud by měl řidič při nárazu koleno v jiné poloze, mohlo by narazit do zámku sloupku řízení.
       Pokud by navíc kolena pronikla hlouběji pod přístrojovou desku než jak se stalo při testu, rizika by byla ještě vyšší.
       Z těchto důvodů bylo hodnocení výsledků získaných ze snímačů figuríny sníženo. Ochrana dolních částí nohou byla ohodnocena dle snímačů jako slabá, ale hodnocení bylo taktéž sníženo na "špatné" kvůli velkému průniku do prostoru pedálů.

Spolujezdec na předním sedadle
       Ochrana spolujezdce byla celkově dobrá. Snad jen síly působící na hrudník přes bezpečnostní pásy by mohly způsobit jeho poranění. Nebezpečné síly působily také na dolní části pravé nohy. Ochrana pro kotníky a chodidla byla hodnocena jako dobrá.

Boční náraz
       Mondeo by nesplnilo legislativní požadavky platící pro nové modely. A to především proto, že tlaky naměřené přístroji na dvou žebrech figuríny byly příliš velké. Pro tyto tlaky od boku vozu bylo hodnocení pro tuto část těla "špatné".
       Avšak ochrana jakou Mondeo poskytlo pro hlavu, břicho a pánev řidiče byla dobrá.